• White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White LinkedIn Icon
Vyber členský level

rozlišujeme 3 uživatelské úrovně. První dvě (worker a builder) jsou zaměřeny na osobní vývojové projekty. Třetí úroveň předpokládá užší spolupráci ve formě vývojových projektů a závěrečných pracích.

Do následujících uživatelských úrovní jsou zařazeny stroje dle náročnosti, bezpečnosti, hodnoty a potřebného know-how.

Worker

A5/105

Flashforge Dreamer

Dvou-trysková 3D tiskárna umožňuje tisk z nejrůznějších materiálů jako je ABS, PLA, ASA, HIPS.

Základní desku (230x150x140mm) není potřeba stříkat žádným "juicem" a stavba probíhá přímo na podložku. Tiskárna je určena na poloprofesionální nebo hobby tisk a kvalita tisku je srovnatelná s běžnými RepRap tiskárnami.

Flashforge Dreamer
Flashforge Inventor II

Jedno-trysková 3D tiskárna umožňuje tisk z materiálu PLA..

Základní desku (150 x 140 x 140 mm ) není potřeba stříkat žádným "juicem" a stavba probíhá přímo na podložku. Tiskárna je určena na koncepční design, poloprofesionální nebo hobby tisk a kvalita tisku je srovnatelná s běžnými RepRap tiskárnami.

Prusa i3 MK3

Model Original  Prusa i3 MK3 je nástupcem 3D tiskárny Original Prusa i3 MK2. Ta obsadila, mimo jiné, první místo v letošním testu 3D tiskáren prestižního amerického časopisu MAKE a skoro po celý rok byla v čele žebříčku nejlepších tiskáren podle uživatelů webu 3Dhubs.com. Rozměry tiskového prostoru jsou (250 x 210 x 200 mm)

Trilab DeltiQ XXL

Tiskárna Trilab DeltiQ XXL je spolehlivá tiskárna vhodná pro vysoké tisky ve skvělé kvalitě. Tiskárna je založena na delta kinematice, díky tomu lze dosáhnout vysoké kvality povrchu. Velikost tiskového prostoru je (Ø 250 x 800 mm)

Proxxon

Tepelná řezačka pro ruční vyřezávání z lehčeného PVC. Použití pro architektonické modely, designérské modely, dekorace, výrobu prototypů a modelářství.

Laserová gravírka CO2 DC-K40IV

Laserová gravírka DC-K40IV je multifunkční zařízení konstruované pro gravírování i vyřezávání pouze z akrylu (plexi). Gravírka je vybavena 40W laserovou trubicí, vodním chlazením a kvalitními krokovými motory pro přesnou práci.

Sense - 3D skener

Skenuje geometrii i texturu. Vhodný a koncepční design, rychlé zachycení tvaru, atd.

Úhel záběru: Horizontálně 45°/ Vertikálně 57,5°

Počet snímků za sec: 30 fps

Velikost skenovaného objektu: krychle o hraně 0,2 – 2m

Vzdálenost skenovaného objektu: 0,35 – 3m

Prostorové x/y rozlišení: 1mm při vzdálenosti 0,5m

Builder

D5/465

Stratasys Dimension SST 1200 es
3D tiskárny Stratasys

Profesionální 3D tiskárny Dimension SST 1200 a Elite patří do rodiny Dimension a umožňuje tisk vysoce kvalitních dílů. Stavební prostor tiskárny SST1200 je  250x250x300mm, tiskárna Elite pak disponuje pracovním prostorem 203x203x305mm, ovšem umožňuje stavbu s tloušťkou vrstvy 0,178 mm. Data je možné připravovat v programu Catalyst nebo GrabCAD. Cena materiálu 5 Kč/cm3

Vakuform

Pokud potřebujete vyrobit tenkostěnný plastový díl složitějšího tvaru, můžete využít zařízení pro vakuové formování plastů. Typicky jde o různé kryty zařízení nebo vnější barevné či průhledné části různých prototypů. Díly jsou vytvořeny tvarováním plastových desek za tepla přes tvarovou formu za pomocí podtlaku. Je možné využít dva rozměry pracovního prostoru větší (63 x 63 cm) pro rozměrnější formy a menší (30 x 30 cm) pro menší díly.

Formlabs Form 2 - SLA

Specifikace 3D SLA tiskárny

Tiskový objem 145 × 145 × 175 mm

Výška vrstvy 25–100 µm

Průměr vytvrzovacího bodu 140 µm (laser)

Výkon laseru 250 mW

Ovládáníbarevný dotykový displej

Podporované platformy Windows (7 a vyšší), macOS X (10.6.8 a vyšší)

Podporované formáty dat STL, OBJ

Přenos dat USB

Materiál: Clear

Cena: 5 Kč/ml

Extruder 3devo

Extruder pro výrobu filamentů. Můžeš si vyrobit svůj vlastní filament. PLA materiál máme skladem ve strojLABu.Extruder zvladne i ABS a další materiály.  Pokud chces zkoušet vlastní výrobu, máme tu i speciální 3D tiskárnu, která zvládne i náročné materiály.

Cena: momentálně zdarma

3devo

Master

Pro ty, co s námi spolupracují na naši projektech.

Zprinter 650

plnobarevný sádrokompozitní 3D tisk

ATOS - optická digitalizace

3D skener ATOS III Triple Scan umožňuje převést téměř libovolný objekt z fyzické podoby do té virtuální. Ať již potřebujete přesně změřit nějakou geometrii (s přesností na setiny mm) nebo díl v počítači upravit a vytisknout ho na 3D tiskárně, obojí, a spoustu dalšího, je se skenerem možné udělat.

KUKA KR 60 HA

Pomocí našeho univerzálního průmyslového robota KUKA můžete obrábět, 3D tisknout i skenovat.

Obrábět můžete například sochy a formy z polystyrenu, PUR pěn a jiných měkkých materiálů. Ve vývoji máme i speciální 3D tiskovou hlavu na tisk z plastových strun a postup pro automatizované 3D skenování lesklých dílů.

*

KUKA robotic 3D printer
Systém Tritop

Fotogrammetrický systém pro inspekci dílů

i zařízení.

Přidej se k nám. Nebo nám prostě jen napiš :)

Bc. Ivo Krajcar

strojvedouci@vut.cz

Ing. David Škaroupka, Ph.D.

strojlab@vut.cz

Tel. +420 541 143 307

© 2017 created by 3laboratory.cz