top of page

Ponorka ARGO

P-04-Argo
ponorka_4.png

Sponzoři projektu:

Označení: 

Garant:

Účastníků:

P-04 ARGO

Tomáš Svoboda

43

Popis

Stavíme ponorku, na které si budeme moci vyzkoušet technologie a aplikovat znalosti nasbírané při výuce. Pro tento cíl je proto nezbytné spojovat fakulty, jejich studenty a laboratoře mezi sebou.

Spolupráce mezi obory je nezbytnost. Díky komplexitě tohoto projektu máme nejen možnost vyzkoušet si práci v multioborovém týmu, ale také se od kolegů z jiných obrů a fakult učit.

První úkol ponorky bude zmapovat Hranickou propast a objevit její dno. Protože je tato propast nejhlubší na světě, je o změření její hloubky velký zájem. O tento objev se pokouší univerzity i soukromé společnosti.

Cíle

Podívat se pod ruce studentům z jiných oborů a fakult

Vyzkoušet si práci s technologiemi

Vyhrát „soutěž Hranická propast“ a objevit tak její dno

Aktuality projektu

24. - 26. 05. 2023 

S ARGEM jsme se zúčastnili veletrhu bezpečnostní a obranné techniky IDET jako součást stánku Vysokého učení technického v Brně. Na IDETu jsme ARGO představili v pro něj co nejpřirozenějším prostředí - ve vodě.  Jako nezvyklý exponát a také díky designu jsme přilákali hodně pozornosti což nám pomohlo navázat nové zajímavé kontakty. Více zde: www.zvut.cz

30. 05. 2023 

Na pozvání pana rektora jsme spolu s dalšími výstupy vědy, výzkumu a studentských aktivit na rektorátu VUT představili ARGO předsedovi vlády. Více zde: www.vut.cz

Možná máte dotaz k tomuto projektu?

Vaše dotazy rád zodpoví, nebo na vhodné kolegy odkáže

Vojtěch Parkan

Project ARGO Supervisor
242514@vutbr.cz

bottom of page