top of page
Vybrušovačka vzorků

Jedním z hlavních předpokladů kvalitního dílu vyrobeného technologií SLM je jeho homogenní materiál bez vnitřních vad (např. póry a trhliny). Díky naší vybrušovačce jsme schopni tyto vnitřní vady odhalit a reagovat na ně změnou parametrů kovového 3Dtisku. Vybrušovačka má dva disky s různou rychlosti otáčení pro broušení i leštění materiálových vzorků. Pro broušení používáme brusné papíry s různou zrnitostí, pro leštění brusné pasty.

Box na nástřiky

Pokud potřebujete skenovat lesklé díly, využijete právě tento nástřikový box. Je v něm možné provádět nástřiky zmatňujícími prášky (křídový ve spreji, titanový pomocí airbrush pistole) na objektech od pár mm až do téměř metrové velikosti. Box u nás vzniknul jako studentský projekt a svými možnostmi se vyrovná profesionálním produktům.

Zámečnická dílna

popis v přípravě

Pískovačky
Obrábění Charly 2U

Měkké materiály jako umělé dřevo, PUR pěny nebo polystyren můžete obrobit na strojích Charly 2U nebo KUKA KR 60HA. Charly je 3osá frézka, většinou na ní obrábíme PUR desky 550 x 400 x 60mm. KUKA robot je univerzální zařízení, na kterém obrábíme sochy, reliéfy, formy na laminování nebo vakuform.

Díly, které je potřeba povrchově upravit, je možné zpracovat v našich pískovačkách. V červené  (SBC 420) používáme balotinu pro zpevnění a vyhlazení povrchu dílů. V šedé používáme korund pro očištění povrchu a jeho jemné zdrsnění. Korund je možné použít například i na odstranění staré barvy, nebo při použití šablony k lokálnímu zmatnění skla. Součástí šedé pískovačky je také speciální jemná tryska, která umožňuje pískovat detailní prvky.

Mikroskop OLYMPUS SZX7

Pomocí stereoskopického mikroskopu s přídavným fotoaparátem CANON EOS 1200D je možné pozorovat a fotografovat objekty se zvětšením až 56x. Mikroskop je našim skvělým pomocníkem především při analýze materiálu vyrobeného technologií SLM. Díky fotografiím vybroušeného materiálu můžeme zjistit procentuální množství porozity, velikost jednotlivých pórů i jejich počet. Díky softwaru jsme také schopni poskládat několik fotek do jedné s velkou hloubkou ostrosti a detailně póry prozkoumat.

Builder

D5/465

Stratasys Dimension SST 1200 es
3D tiskárny Stratasys

Profesionální 3D tiskárny Dimension SST 1200 a Elite patří do rodiny Dimension a umožňuje tisk vysoce kvalitních dílů. Stavební prostor tiskárny SST1200 je  250x250x300mm, tiskárna Elite pak disponuje pracovním prostorem 203x203x305mm, ovšem umožňuje stavbu s tloušťkou vrstvy 0,178 mm. Data je možné připravovat v programu Catalyst nebo GrabCAD. Cena materiálu 5 Kč/cm3

Vakuform

Pokud potřebujete vyrobit tenkostěnný plastový díl složitějšího tvaru, můžete využít zařízení pro vakuové formování plastů. Typicky jde o různé kryty zařízení nebo vnější barevné či průhledné části různých prototypů. Díly jsou vytvořeny tvarováním plastových desek za tepla přes tvarovou formu za pomocí podtlaku. Je možné využít dva rozměry pracovního prostoru větší (63 x 63 cm) pro rozměrnější formy a menší (30 x 30 cm) pro menší díly.

Formlabs Form 2 - SLA

Specifikace 3D SLA tiskárny

Tiskový objem 145 × 145 × 175 mm

Výška vrstvy 25–100 µm

Průměr vytvrzovacího bodu 140 µm (laser)

Výkon laseru 250 mW

Ovládáníbarevný dotykový displej

Podporované platformy Windows (7 a vyšší), macOS X (10.6.8 a vyšší)

Podporované formáty dat STL, OBJ

Přenos dat USB

Materiál: Clear

Cena: 5 Kč/ml

Extruder 3devo

Extruder pro výrobu filamentů. Můžeš si vyrobit svůj vlastní filament. PLA materiál máme skladem ve strojLABu.Extruder zvladne i ABS a další materiály.  Pokud chces zkoušet vlastní výrobu, máme tu i speciální 3D tiskárnu, která zvládne i náročné materiály.

Cena: momentálně zdarma

3devo

Master

Pro ty, co s námi spolupracují na naši projektech.

Zprinter 650

plnobarevný sádrokompozitní 3D tisk

ATOS - optická digitalizace

3D skener ATOS III Triple Scan umožňuje převést téměř libovolný objekt z fyzické podoby do té virtuální. Ať již potřebujete přesně změřit nějakou geometrii (s přesností na setiny mm) nebo díl v počítači upravit a vytisknout ho na 3D tiskárně, obojí, a spoustu dalšího, je se skenerem možné udělat.

KUKA KR 60 HA

Pomocí našeho univerzálního průmyslového robota KUKA můžete obrábět, 3D tisknout i skenovat.

Obrábět můžete například sochy a formy z polystyrenu, PUR pěn a jiných měkkých materiálů. Ve vývoji máme i speciální 3D tiskovou hlavu na tisk z plastových strun a postup pro automatizované 3D skenování lesklých dílů.

*

KUKA robotic 3D printer
Systém Tritop

Fotogrammetrický systém pro inspekci dílů

i zařízení.

bottom of page