• White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White LinkedIn Icon

popis v přípravě

Zámečnická dílna

Pokud potřebujete skenovat lesklé díly, využijete právě tento nástřikový box. Je v něm možné provádět nástřiky zmatňujícími prášky (křídový ve spreji, titanový pomocí airbrush pistole) na objektech od pár mm až do téměř metrové velikosti. Box u nás vzniknul jako studentský projekt a svými možnostmi se vyrovná profesionálním produktům.

Box na nástřiky
Pískovačky

Díly, které je potřeba povrchově upravit, je možné zpracovat v našich pískovačkách. V červené  (SBC 420) používáme balotinu pro zpevnění a vyhlazení povrchu dílů. V šedé používáme korund pro očištění povrchu a jeho jemné zdrsnění. Korund je možné použít například i na odstranění staré barvy, nebo při použití šablony k lokálnímu zmatnění skla. Součástí šedé pískovačky je také speciální jemná tryska, která umožňuje pískovat detailní prvky.

Vybrušovačka vzorků

Jedním z hlavních předpokladů kvalitního dílu vyrobeného technologií SLM je jeho homogenní materiál bez vnitřních vad (např. póry a trhliny). Díky naší vybrušovačce jsme schopni tyto vnitřní vady odhalit a reagovat na ně změnou parametrů kovového 3Dtisku. Vybrušovačka má dva disky s různou rychlosti otáčení pro broušení i leštění materiálových vzorků. Pro broušení používáme brusné papíry s různou zrnitostí, pro leštění brusné pasty.

Pomocí stereoskopického mikroskopu s přídavným fotoaparátem CANON EOS 1200D je možné pozorovat a fotografovat objekty se zvětšením až 56x. Mikroskop je našim skvělým pomocníkem především při analýze materiálu vyrobeného technologií SLM. Díky fotografiím vybroušeného materiálu můžeme zjistit procentuální množství porozity, velikost jednotlivých pórů i jejich počet. Díky softwaru jsme také schopni poskládat několik fotek do jedné s velkou hloubkou ostrosti a detailně póry prozkoumat.

Mikroskop OLYMPUS SZX7

Měkké materiály jako umělé dřevo, PUR pěny nebo polystyren můžete obrobit na strojích Charly 2U nebo KUKA KR 60HA. Charly je 3osá frézka, většinou na ní obrábíme PUR desky 550 x 400 x 60mm. KUKA robot je univerzální zařízení, na kterém obrábíme sochy, reliéfy, formy na laminování nebo vakuform.

Obrábění Charly 2U

Přidej se k nám. Nebo nám prostě jen napiš :)

Bc. Ivo Krajcar

strojvedouci@vut.cz

Ing. David Škaroupka, Ph.D.

strojlab@vut.cz

Tel. +420 541 143 307

© 2017 created by 3laboratory.cz